komentarze z onetu

Wpis

środa, 11 lipca 2007

lobbyści

    Ledwie ujawniono nagrania w których ksiądz Rydzyk zarzuca prezydentowi „uleganie lobby żydowskiemu”, a już Centrum im. Szymona Wiesenthala zaczęło domagać się od polskiego episkopatu, by ten zrobił z Rydzykiem porządek. Czy – jeśli z Rydzykiem zrobią porządek – będzie można powiedzieć, że episkopat „uległ lobby żydowskiemu”? Tak czy owak pewne jest jedno: ktokolwiek to powie, będzie miał do czynienia z Centrum im. Szymona Wiesenthala, „Gazetą Wyborczą”, stowarzyszeniem „Otwarta Rzeczpospolita” i jeszcze innymi, licznymi podmiotami.

    Jak łatwo zauważyć, w całym tym zamieszaniu przepadła kwestia: na co się oburzamy? Czy prezydent faktycznie ulega jakiemuś „lobby żydowskiemu” i to jest oburzające? Czy też „lobby żydowskie” co prawda istnieje, ale prezydent mu nie ulega, więc Rydzyk kłamie – co nas oburza. A może nie ma żadnego „lobby żydowskiego”, Rydzyk je sobie wymyślił, bo jest antysemitą i oburza nas właśnie ten rydzykowy antysemityzm? Tego rodzaju rozważań zabrakło. I może słusznie? Kwestia istnienia „lobby żydowskiego” jest bowiem, z pewnego punktu widzenia, drugorzędna.  Czy lobby istnieje, czy nie – działa. Spróbuję wytłumaczyć to inaczej... O ile mi wiadomo nie istnieje nic takiego jak „mafia kaszubska”. Ale gdyby na każdego, kto powie coś brzydkiego o „mafii kaszubskiej” sypały się liczne razy – „mafia kaszubska” aczkolwiek wirtualna, byłaby mafią mającą siłę całkiem realną. Z czymś podobnym mamy do czynienia właśnie w  przypadku „lobby żydowskiego” (lub też mamy do czynienia ze sprawnie działającym „lobby żydowskim”). O tym jak sprawnie działa to lobby świadczy powszechna u nas skłonność do robienia z oponentów antysemitów. Zrobimy z niego antysemitę – niech z nim zrobi porządek „mafia kaszubska”.... Tak to mniej więcej funkcjonuje...  

    Nie inaczej stało się nawet w przypadku tematu "kanon lektur szkolnych". Wydawało się, że to niemożliwe, że przy takiej okazji to już się nie da. A jednak -  dało się. Zaczęło się od lektur - skończyło na Żydach. Przez chwilę, co prawda, dyskusja zbaczała (!) w kierunku seksu, ściślej - homoseksualizmu u Gombrowicza. Ten trop podsuwał sprytnie Roman Giertych, ale oponenci nie dali się zwieść. Wiedzieli gdzie skręcić, żeby  Giertycha przebić. Oto śledczy z kręgu SLD ustalili, że wszyscy pisarze usunięci z kanonu przez Giertycha byli pochodzenia żydowskiego. Oprócz Marii Konopnickiej - ta jednak mocno wspierała Żydów (Konopnicka podejrzewana jest o lesbijstwo, o czym najwyraźniej w SLD nie wiedzą, albo wiedzą, ale faktycznie, tym razem woleli darować sobie kwestię "mniejszości seskualnych" i skupić się na mocniejszym "antysemityzmie"). Obok, wspomnianej już, Konopnickiej idzie o pisarzy: Lechonia, Wierzyńskiego, Schulza, Gombrowicza i Lema. O żydowskim pochodzeniu Gombrowicza nie pisali nawet w "Gazecie Wyborczej" (chyba, że przeoczyłem), więc żydoznawcy z kręgu SLD musieli grzebać naprawdę głęboko. Być może sięgnęli do ustaleń swoich starszych kolegów z lat 60-tych ubiegłego wieku. Tak czy owak, teorię rasowej czystki w kanonie ogłosił nie byle kto, tylko sam sekretarz generalny (czy kim on tam w SLD jest) - Napieralski. "znając poglądy Romana Giertycha, jego ojca Macieja i ich zaplecza politycznego można bardzo łatwo te dwa fakty połączyć" - powiedział, łącząc - faktycznie łatwo - pochodzenie pisarzy i usunięcie ich dzieł z kanonu.

    Teoria podsunięta Napieralskiemu (sam na nią nie wpadł) jest oczywiście dęta. Giertych usunął wspomnianą 6-tkę, za to przywrócił Kafkę, Herlinga-Grudzińskiego,  Witkacego i Goethego, co - "znając poglądy Romana Giertycha, jego ojca Macieja i ich zaplecza politycznego" nie powinno się zdarzyć. Ostatecznie Kafka był Żydem, Herling-Grudziński był żydowskiego pochodzenia, "orientacja seksualna" Witkacego to rzecz dwuznaczna, Goethe zaś był mason i -zdaje się -  różokrzyżowiec. Nie idzie jednak o trafność teorii, ale jej użyteczność. A tą w SLD uznano za wysoką, co – poza wszystkim innym – jest hołdem złożonym skuteczności „lobby żydowskiego”. Kto wie - być może, gdyby nie "taśmy Rydzyka" i wyrzucenie Leppera z rządu, w TVN-24 i brzęczałby dziś temat antysemityzmu Giertycha? Na podobną nutę pograno sobie i z Jarosławem Kaczyńskim - występując w TOK FM Alina Cała odkryła u Kaczyńskiego inteligencko ukrywany antysemityzm. Najwyraźniej towarzystwo wpadło już w zupełną desperację, skoro sięga po „broń ostateczną”. Coś mi się zdaje, że Andrzej Lepper powinien czym prędzej dać się obrzezać. Byłoby przynajmniej jasne dlaczego wyleciał z rządu...  

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
tad9
Czas publikacji:
środa, 11 lipca 2007 17:49

Polecane wpisy

 • czarny, agresywny kundel

  Niewielki czarny, agresywny kundel terroryzuje jedno z mysłowickich osiedli. W biały dzień zaatakował już dwójkę dzieci. Tylko dzięki szybkiej interwencji sąsia

 • zaległy komunikat

  uwaga: wszystkich, którzy tu jeszcze wpadają informuję, że mój blog został przeniesiony do Salonu24 i funcjonuje pod adresem: http://perlyprzedwieprze.salon24.p

 • Środa - zrównywaczka

  Moja ulubienica Magdalena Środa nie dawała ostatnio o sobie znać, myślałem nawet, że zeszła do głębokiego podziemia, albo emigrowała, a tu okazuje się, że nie,

Komentarze

Dodaj komentarz

 • kunta-marcin napisał(a) komentarz datowany na 2007/07/12 09:16:34:

  Bardzo trafnie napisane. W tym temacie chciałem napisać, że mamy wtłoczone już od małego żeby umiejętnie posługiwać się słowem "Żyd". Tzn. najlepiej się nim nie posługiwać. Samo używanie tego słowa podczas rozmowy zapala u większości rozmówców "czerwoną lampkę" antysemityzmu. Żydów w Polsce nie ma, a kto zaczyna o nich rozmowę i zadaje pytania na temat Żydów w Polsce ich historii, stanu obecnego, celów, środków, zaplecza itd jest "oszołomem" "chorym z nienawiści" i "antysemitą". Dziękuję za ten tekst i pozdrawiam.

 • klubkik napisał(a) komentarz datowany na 2007/07/12 10:18:56:

  W calej sprawie omijasz jedna rzecz: Rydzyk posluguje sie retoryka nienawisci wobec Żydow. Wskazuje ze istnieje ich lobby/mafia, że niejako Żydzi czyhają na biedny polski narod i juz kipnotyzuja Prezydenta. I generalnie sa "talmudycznie przewrotni" i trzeba sie ich strzec. Sa to teoryjki z dupy wziete, ale latwo pozwalaja znalezc nieobecnego winnego. To jest sianie nienawisci na tle etnicznym/ rasowym. Jakby o Polakach powiedziec cos takiego to tez nie byloby fajne.

  Co do lektur szkolnych, to trzeba by sie zastanowic jaki byl klucz Giertycha do usuwania poszczegolnych autorow. Chesz powiedziec, ze merytoryczny?? To, ze przywrocil potem ich kilku, to nie wynik jego braku antysemityzmu, tylko halasu, ktory wszyscy zrobili dookola i mozliwych kryteriow czystki. Przyponij sobie, ze Giertych z luboscia mowil o Brzechwie jako Lesmanie...

 • e.gajowa napisał(a) komentarz datowany na 2007/07/12 11:42:41:

  Dlaczego jeżeli ktoś nie lubi Żydów nie może tego głośno powiedzieć nie narażając się na inwektywy i określenia "antysemita"?
  W przypadku Niemców, Włochów, Francuzów, Czechów nie ma takiego podejścia.
  Może dlatego, że nikt z wymienionych poniżej nie ukrywa tego przed społeczeństwem, że jest Niemcem, Włochem, Francuzem, Czechem.
  Może dlatego, że w rządzie nie uświadczysz nikogo z niżej wymienionych nacji. Może sami Żydzi podstawiają się aby im jakiś Giertych dokopał, bo nie chce kłamać że ich lubi a już sam fakt nielubienia właśnie ich jest postrzegany jako wrogość.
  Zachowania niektórych Polaków pochodzenia żydowskiego są co najmniej dziwne, jeżeli nie wrogie dla Polski i dlaczego nie można o tym głośno mówić? Powiedzmy, że O.Rydzyk nie ma racji ciągle przywołując do oporu wobec "lobby żydowskiego", to niech ktoś mi wytłumaczy ciągłe roszczenia tego lobby w stosunku do naszego kraju.
  Jak tak spokojnie pomyślę, to okaże się, że tereny zachodniej Polski należą tak naprawdę do wypędzonych Niemców, 90% naszych miast do Żydów, coś się Czechom należy.
  TO GDZIE JEST POLSKA/

 • klubkik napisał(a) komentarz datowany na 2007/07/12 14:52:39:

  @gajowa:
  a gdzie ty masz te roszczenia wobec polski? Nie fantazujesz chorobliwie i nie wyobrazasz sobie czasem cos czego nie ma? Incydentow jednostkowych nie traktujesz jak zasady generalnej?

  Dlaczego nielubienie zydow jest antysemityzmem? Bo to jak nielubienie Francuzów za francuskość. Jest to tak absurdalne, ze nie funkcjonuje w rzeczywistosci. Nie lubisz co naiwyzej Jeana bo jest glupi, ale nie czujesz niecheci do Francuzow. Inaczej niz do Niemców i Frnacuzów, w stosunku do Zydów paranoja zwycięża i można kogos nie lubic z samej zasady....

 • e.gajowa napisał(a) komentarz datowany na 2007/07/12 15:34:57:

  Ej Klubkiku, Klubkiku, ja w odróżnieniu od Ciebie z zasady to wszystkich lubię.
  Nie odróżniam Żyda od Francuza, Czecha od Włocha czy Niemca, Moja babka dostała medal za ratowanie Żydów i nie szukam ani zaczepki ani problemów, szukam odpowiedzi na postawione pytanie i ględż mi o jednostkach i incydentach tylko spokojnie spróbuj podyskutować.
  Nie widzę paranoi w swoim środowisku i nie wierzę że masz rację, to są fobie specjalnie wywoływane przez środowiska którym nie w smak nasza samodzielność, niezależność i kierowanie się patriotyzmem w stosunku do NASZEJ OJCZYZNY.
  Dobrze, dobrze zaraz jak znajdziesz trochę czasu powiesz o mnie nacjonalistka - wisi mi to, nikt mnie nie przekona, że szacunek Żydowi należy się tylko dlatego,że jest Żydem. Każdemu się należy jeżeli jest człowiekiem a nie szują wywołującą zadrażnienia aby tylko drugiego postawić w złym świetle i oszkalować.
  W odróżnieniu od Ciebie znam Izrael i nie wyobrażam sobie działanie looby polskiego u nich na taką skale jak panoszą się w Polsce te według Ciebie jednostki.

 • klubkik napisał(a) komentarz datowany na 2007/07/12 15:58:14:

  @gajowa:
  Szukalas odpowiedzi, to ją dostałas... Jesli wytlumaczenie o paranoi Cie zabolalo, to coz... Jesli zas nie pasujesz do wzoru, ktory opisalem, to mozesz dychac spokonie :-) Gdzie moje zaczepki? ...

  No to sie zgadzamy, ze szacunek nalezy sie kazdemu za to ze jest czlowiekiem. A pogarda? Za to, ze jest czlowiekiem (Żydem) czy za to, ze jest zawinil tym i tym?

  Nadal nie wiem o jakim lobbym Żydowskim mowisz, moze jestem chroniony i mnie ani mojego kraju nie dotyka... I tez sobie nie wyobrazam lobby polskiego w Izraelu. Bo czego mialoby tam szukac?

  Ja tez nie jedna rzecz rozumiem. Skad obsesja (!) tropienia Żydów we wladzach. Jesli sa, to sa to Polacy o innym wyznaniu (lub zazwyczaj tylko odleglym pochodzeniu etnicznym juz bez wyznania), ale wciaz obywatele polscy (a nie Państwa Izrael) Skad więc domniemanie, ze szkodza naszej ojczyznie, kiedy brak ku temu przeslanek a oni mieszkaja tu, placa podatki tez tu?

 • e.gajowa napisał(a) komentarz datowany na 2007/07/13 09:26:12:

  Odpowiadam na Twoje wątpliwości po swojemu, jak ja to widzę i jak każdy mam prawo do własnego zdania.
  Twoja interpretacja mnie zadziwia i rozumiem że musisz zarzucać mi obsesje, ale ta obsesja ma podstawy w zachowaniach środowisk skądinąd uważanych za opiniotwórcze i szkalujące naszą społeczność zarówno na wschodzie i zachodzie kontynentu. /temu chyba nie zaprzeczysz/.
  Nie chodzi o tropienie, tylko wiedzę i interpretację zachowań i decyzji podejmowanych przez tych polskich obywateli. Jak rozumiem nie było w tych decyzjach w/g Ciebie złej woli, ja to widzę inaczej i wielu podziela moje zdanie /mam do tego prawo?/.
  Lobby żydowskie niestety ma się dobrze i nie udawaj "Greka", probując sprowadzić dyskusję na tematy zwrotów majątków, wypłat odszkodowań, zawłaszczeń miejsc pamięci, czy ataków na wszystkich mających inne zdanie.
  Może warto, zaznaczam to po raz kolejny, rozmawiać i pięknie się różnić, niż doprowadzać do jazgotu i wrogości, natomiast wszystkich inaczej myślących sprowadzać do jednego określenia ANTYSEMITA. Dlaczego nie ANTYPOLAK?

 • klubkik napisał(a) komentarz datowany na 2007/07/13 11:22:45:

  @gajowa:

  Chcialbym, zebys miala jasnosc: mozesz tak myslec, bo nikt nie jest Ci w stanie tego zabronic i wyperswadowac. Mozesz uwazac, że Żydzi czychaja na biedną Polskę, Żydzi są źli. Jednak nie dziw się, że nazywa się to antysemityzmem. Przeceież możesz byc antysemitką i nie powinno Ci to przeszkadzac przy tym obrocie sprawy. Bo jest to wlasnie antysemityzm dopoki bezpodstawnie obciazasz ogol spolecznosci Żydów za... nadal nie wiem co...

 • jowitaa1 napisał(a) komentarz datowany na 2007/07/14 08:08:23:

  Jest to udokumentowane przez historykow ,ze Zydzi snuli i nie odstapili od tego pomyslu do dzis,zeby na terenie Polski stworzyc swoje panstwo - Judeopolonie.
  Przy walnym udziale Niemiec. Stad Zydzi mimo,ze byli tluczeni przez Niemcow maja do nich swoisty "sentyment"
  Nie bede sie tu rozpisywac,ale mozna sobie wystukac w wyszukiwarce .
  Polacy maja silne podstawy,zeby nie ufac zydom,
  Zydzi nigdy nie popierali dazen niepodleglosciowych Polski;w najlepszym wypadku pozostawali obojetni.
  Nieprawda jest ,ze w Polsce nie ma Zydow. SA i to w duzej ilosci. Jest ich tak wielu,ze sa w stanie obsadzac najwazniejsze stanowiska i urzedy w panstwie od pokolen.
  Przykladem sztandarowym jest MSZ. Cala plejada kolejnych ministrow na czele z "drogim Bronislawem",ktory przechodzi samego siebie w donosach na Polske i opluwaniu jej w europejskiej prasie.
  Na czele tiwi,radia stoja osoby pochodzenia zydowskiego.Wylacznie.Podobnie poszczegolne stacje ,programy,Osoby bez pochodzenia zydowskiego tez pewnei sa,ale raczej do noszenia kabli niz do pracy bezposrednio przed mikrofonem.

  Korwin - Mikke i UPR sa jedynym ugrupowaniem,ktore otwarcie mowi o istnieniu w POlsce ukladow zydowskich czyli wlasnie lobby zydowskiego,oraz wskazuje na istnienie i funkcjonowanie specjalnych przywilejow dla tej grupy.
  Takie stanowisko ma tu szczegolne znaczenie ze wzgledu na samego Korwina Mikke.

 • jowitaa1 napisał(a) komentarz datowany na 2007/07/14 09:14:19:

  I jeszcze taka sobie ciekawostka europejska.
  Nie wiem czy ktos z was byl na Erasmusie albo sie tym interesuje,ale na stronie unijnej poswieconej roznym programom edukacyjnym w tym programowi Erasmus jest umieszczona informacja o roznych uniwersytetach europejskich wlaczonych do Erasmusa. Jest nim takze nasz warszawski uniwersytet.
  I oto przdstawiajac przyszlym i aktualnym studentom Erasmusa warszawska uczelnie, jakies blizej niezidentyfikowane europejsy wymieniaja bylych studentow naszej uczelni w takim porzadku,ze obok Fryderyka Chopina jest tuz tuz Adam Michnik(!!),ze to niby ta sama klasa i znaczenie dla kultury jak Chopin:-)))),dalej,Josef Rosblat,laureat Pokojowej Nagrody Nobla,oraz .....Manachem Begin i Yitzhak Shamir,dwoch bylych premierow Izraela,ktorzy studiowali na polskim uniwersytecie.
  Dodac nalezy ze obaj Zydzi byli swego czasu scigani za zbrodnie wojenne.

  I juz .Tylko tyle.
  Dlaczego europejsy uznaly,ze wazni sa tylko Zydzi i nie mogli sie dopatrzec zadnych innych wybitnych postaci ,Polakow,ktore nie mialy zydowskiego pochodzenia ,a jednak wklad w kulture i rozslawienie imienia warszawskiej uczelni mieli nieporownanie bardzeij znaczacy niz powiedzmy Michnik,czy krwawy Szamir i Begin.( to swojski Mieczyslaw Biegun,zbiegly z armii Andersa do Palestyny)
  Znow tylko Zydzi.
  Jakie to niesie przeslanie dla Europy i dla nas,polskich gojow???
  ec.europa.eu/dgs/education_culture/publ/pdf/erasmus/success-stories_en.pdf

 • jowitaa1 napisał(a) komentarz datowany na 2007/07/14 09:36:12:  Jeszcze troszke antysemityzmu:

  Na uroczystosci wmurowania kamienia wegielnego pod przyszle Muzeum Zydow Polskich
  obecny byl glowny rabin Tel Awiwu Mair Lau

  oto jego wczesniejsza wypowiedz o Polsce;

  "The Jewish Press": - główny rabin Izraela - Meir Lau oznajmił (13.VIII. 1993
  r.):

  "Weźmy na przykład taki duży kraj jak Polska przed II Wojną Światową. Żydzi
  uczynili go owocnym, zamienili w kwitnący kraj, z żywotną ekonomią,
  przemysłem
  i rolnictwem. A spójrzmy na ten kraj teraz, po II Wojnie Światowej, gdy 3,6
  mln
  Żydów opuściło go. Jest wyspą zniszczenia, krajem upadającym pod każdym
  względem, w ekonomii, w przemyśle, również w sprawach społecznych. Tym
  niemniej
  wielu Polaków współpracowało z nazistami w likwidowaniu narodu żydowskiego,
  przed czym chroń nas Boże. Sześć największych obozów zagłady zlokalizowanych
  było na terenie Polski. Oni wiedzieli, że utrata Żydów wiele ich będzie
  kosztować. To jednak ich nie powstrzymało. Bo taka jest natura antysemityzmu -

  zniszczyć naród żydowski zamiast korzystać z niego."

  Miesiąc później, tenże rabin Meir Lau, złożył wizytę Janowi PawłowiII
  '

  Trudno byc optymista w kwestii tego czym moze sie stac to Muzeum jesli juz "mocno stanie na nogi"//

 • e.gajowa napisał(a) komentarz datowany na 2007/07/17 13:45:56:

  Jowitaa1, Dzięki za poparcie mojego zdania w sporze z Kubkikiem. Nawet nie wyobrażasz sobie jak bardzo chciałabym w tym przypadku nie mieć racji.
  Ten roszczeniowy ton naszych adwersarzy już mi naprawdę obrzydł. Nie będę się wypowiadać więcej, bo zamiast antysemitką zostanę "żydożercą".
  Ostatnie zdanie - mój syn mieszka i pracuje w Belgii, co jakiś czas jestem u niego gościem, nie podoba mi się tam, nie lubią ich jedzenia, ich języka, traktowania mnie jak kogoś z innej planety, /ci ludzie wbrew pozorom nie lubią Polaków/. Zabieram swoje szmatki i wracam do siebie, do Polski, tu mówię swoim językiem, jem swoje potrawy, chodzę do swojego kościoła i kłócę się ze swoją sąsiadką, po swojemu - czemu Żydzi tak nie mogą?

 • jowitaa1 napisał(a) komentarz datowany na 2007/07/18 04:06:11:  E.Gajowa,

  nie mozna sobie dac zamknac ust oskarzeniami o antysemityzm czy zydozerczosc. To trzeba lekcewazyc albo wysmiewac. Jeszcze to mozna.
  Nie wiadomo jak dlugo jesczce.Polityczna pooprawnosc i gloszenie pogladow uznanych za jedynei sluszne robi coraz wieksza kariere.
  Ja mowie to co mysle i nie przejmuje sie antysemityzmem.

  Co do POlski to tak,to jest jeszzcze nasz dom ,tu jestesmy naprawde u siebie mimo ,ze nie jest to dom idealny.
  Ale jest to nasza ziemia i trzeba jej bronic; bronic przed rozmyciem polskosci i zastapieniem jej jakas obca cywilizacja i obcymi chrzescijanstwu wartosciami.
  Wlasnie tu mowimy swoim jezykiem ,jemy swoje potrawy ,chodzimy do swojego koscila i klocimy sie po polsku z sasiadkla. Gdzie indziej bedziemy sie czuc tak swobodnie???tak u siebie??

  A zydzi chca tu miec judeopolonie....

 • blizna5 napisał(a) komentarz datowany na 2007/07/22 21:01:56:

  Jak chcecie sie naprawde posmiac z nawiedzonego prawicowego wariata, to radze posluchac co ma do powiedzenia: "Wujek Samo Zło w Woobie Doobie z 060730".

  Jego wypowiedz wrzucono na "Wrzute"...: lustro01.wrzuta.pl/audio/vVzroRe1lD/ ... dodano tam taki opis: "Wariat dzwoniący do radia TOK FM":)

 • zly_wilk napisał(a) komentarz datowany na 2007/07/26 20:45:29:

  Onet cenzuruje wypowiedzi na swoim forum.
  Zawsze mnie zastanawiało, skąd tam taka nadreprezentetywność wypowiedzi lewicowych i za PO. Kilkakrotnie moje komentarze nie były publikowane. Zaznaczam, że nigdy nie używam wulgaryzmów, ani nie naruszam regulaminu Onetu. Ostatnio próbowałem skomentować artykuł: wiadomosci.onet.pl/1426743,720,3,kioskart.html

  Napisałem tylko, że w jednym z przypisów jest błąd. Treść mojego komentarza:

  "W przypisie nr 4 jest błąd. Pierwszą antykomunistyczą partią polityczną w Polsce była Konfederacja Polski Niepodległej, założona już w 1979 roku."

  Dostałem w odpowiedzi komunikat, że mój komentarz został usunięty.

 • blizna5 napisał(a) komentarz datowany na 2007/08/06 23:11:19:

  Dla Hitlera głównym ZŁEM tego świata są ŻYDZI, zaś dla LEWAKÓW ludzie WIERZĄCY.

  A najciekawsze w tym wszystkim jest to... że Hitler, podobnie jak prorocy LEWACCY, głosił... że jego głównym celem jest WALKA z największym ZŁEM tego świata, oraz walka o POKÓJ na świecie!

  Jedyna RÓŻNICA miedzy WAMI jest taka, że Hitler WIDZIAŁ główne ZŁO w ŻYDACH, zaś wy, LEWACY, w ludziach WIERZĄCYCH.

  (Bo niewyobrażalne ZŁO skryte za pieknymi i chwytajacymi za serca HASEŁKAMI (szatańska metoda kupowania "cukiereczkami" serc i dusz ludzi naiwnych, głupiutkich, wrażliwych)... zostało zrodzone właśnie z tych CHORYCH i utopijnych ideii.)

 • blizna5 napisał(a) komentarz datowany na 2007/08/06 23:14:23:

  Do radia TOK FM dzwoni Wujek Samo Zło. Audycja Woobie Doobie


  youtube.com/watch?v=N--J_J1uU18
  lustro01.wrzuta.pl/audio/vVzroRe1lD/

 • este2 napisał(a) komentarz datowany na 2007/08/12 22:11:58:

  Naprawdę ciekawe przemyślenia. Pozdrawiam este2.blox.pl

 • jowitaa1 napisał(a) komentarz datowany na 2007/08/20 20:14:12:


  Nie dajmy soba manipulowac i odciagac nasza uwage
  od spraw kardynalnych ,obecnie najwazniejszych dla Polski i Jej mieszkancow ,i to w swietle zblizajacych sie wyborow.

  W tej chwili wszyscy politycy,absolutnie wszyscy i z prawa i z lewa i z centurm ,
  staraja sie odciagnac nasza uwage od dwoch spraw ,ktorych postawienie w centrum dyskusji zagraza ich dalszemu losowi politycznemu

  A sa to :

  - wolne wybory ( z odrzuceniem list partyjnych)

  - bierne prawo wyborcze ,pozwalajace obywatelom wziasc odpowiedzialnosc za losy kraju i kandydowac na posla.

  W tej chwili zaden dorosly i niekarany obywate POlski nie mozes we wlasnym kraju ,gdzie placi podatki ,takze na partie,ktorych nie popiera,otoz nie moze kandydowac na stanowisko posla bez posrednictwa ugrupowan partyjnych .

  Dla nas jest zamknieta droga do poslowania!!!

  A zatem nalezy najpierw odblokowac inicatywe spoleczna przez oddanie biernego prawa wyborczego!!!

  Komunisci zabrali narodowi w pierwszym rzedzie :
  wolne wybory ,oraz bierne prawo wyborcze. To po to ,zeby lepiej kontrolowac narod.
  wszystkie rzady potem lacznie z obecnym utrzymuja ta polityke zniewalania narodu.

  A zatem sa polityczymi wspolnikami komunizmu!!!!
  Nigdy zaden rzad nie postawil w sejmie sprawy biernego prawa wyborczego obywateli. NIGDY!
  A jest to kardynalne,konsytucyjne prawo obywatelskie.
  Tak ludziom wyplukano mozg ,ze wielu nie wie na czym polega to prawo,i ze trzeba je przywrocic jeszcze przed wyborami.!!

  aaaaa1.blox.pl/html

Dodaj komentarz